Wady i zalety trawników rolowanych

Wady i zalety trawników rolowanych

Specyfika trawników rolowanych

W przypadku trawników rolowanych bardzo ważny jest etap zakupu rolki. Już w momencie dokonywania wyboru należy zwrócić uwagę na to, czy trawa na rolce jest rozłożona równomiernie. Rolka z trawą powinna być też pozbawiona chwastów. Należy sprawdzić też system korzeniowy oraz kolor samych korzeni, które powinny być białe. Takie szczegóły decydują w przyszłości o estetyce naszego trawnika.

W przypadku trawników rolowanych drań wrasta w podłoże w ciągu ok. dwóch tygodni. Do tego czasu trzeba ją dobrze nawadniać, nie powinno się również spacerować po świeżo ułożonej trawie z rolki.

Trawa z rolki - najważniejsze wady i zalety

Trawniki rolowane cieszą się coraz większym zainteresowaniem, głównie ze względu na liczne zalety, którymi się wyróżniają. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na możliwość osiągnięcia bardzo szybkiego efektu. To sposób, by właściwie po upływie dwóch tygodni cieszyć się pięknym, zielonym trawnikiem, po którym można chodzić, skakać, biegać. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy z jednej strony marzą o miękkiej trawie pod stopami, z drugiej stronie nie mają za dużo czasu i ochoty na tradycyjny, samodzielny siew.

Warto pamiętać również, że trawa z rolki może być zastosowana również na terenach, które charakteryzują się dużym nachyleniem. Można ją użyć nie tylko na płaskim terenie naszych przydomowych ogrodów, ale również na balkonie czy nawet na dachu.


Drukuj