Metody obróbki krawędzi dachów zielonych

Metody obróbki krawędzi dachów zielonych

Zielony dach to świetny sposób na zwiększenie estetyki naszego domu i propozycja doskonała dla każdego, kto ceni oryginalne rozwiązania, a przy tym jest fanem ekologii. Liczne zalety sprawiają, że zarówno dachy ekstensywne, jak i intensywne mają grono swoich fanów, które stale rośnie. Jednak, by taka konstrukcja służyła nam przez długi czas, potrzebna jest odpowiednia dbałość, a przede wszystkim dobre zaplanowanie zazielenienia.

Warstwy zielonego dachu

Na początek trzeba zaznaczyć, że zielony dach to skomplikowana kompozycja, która powinna zostać zaplanowana przez specjalistów. Korzystają z naszych usług zyskujesz gwarancję jakości i fachowego podejścia. Każda warstwa, która składa się na zielony dach, jest niezbędna i pełni szereg istotnych funkcji. Pod poziomem roślinności znajduje się warstwa wegetacyjno-magazynująca, która jest konieczna, aby umożliwić prawidłową cyrkulacje powietrza. Inne, niezbędne warstwy to m.in. warstwa filtracyjno-drenażowa, warstwa separacyjna, czy warstwa hydroizolacji antykorzennej. Jednak w procesie montażu, ważne są także zastosowane metody obróbki krawędzi dachów. Przyjrzyjmy się, jakie są ich rodzaje.

Sposoby obróbki krawędzi dachu

Sposoby obróbki, które wyróżniamy to tzw. “attyka, komin, ściana”, “profil aluminiowy”, “profil miedziany”, “szybik kontrolny”, “krawędź dachu z rynną z zakończeniem z profilem aluminiowym”, “krawędź dachu z rynną z zakończeniem deską impregnowaną”, “krawędź dachu z rynną z zakończeniem profilem miedzianym”. Powyższe nazwy oznaczają dla naszych specjalistów poszczególne kompozycje, jakie należy zastosować w przypadku krawędzi dachów zielonych, ponieważ w przeciwieństwie do ich blaszanych odpowiedników, nie muszą one posiadać standardowego wykończenia. Należy jednak pamiętać, że stosując dodatkowe rozwiązania, takie jak attyka, czy przyleganie do komina, konieczne jest zastosowanie dodatkowej ochrony w postaci płukanego żwiru. Takie metody obróbki mogą być wykorzystywane także w przypadku dachów spadzistych, a wybór, którego dokonamy zależy przede wszystkim do tego, jaki efekt pragniemy uzyskać.


Drukuj