Obfite i częste opady deszczu na terenach miejskich, które są w znacznej mierze dość mocno uszczelnione, przyczyniają się do częstych zalań i podtopień. To jednocześnie powoduje obniżenie poziomu wód gruntowych. Przywrócenie równowagi w cyklu hydrologicznym jest możliwe na przykład poprzez odprowadzanie wody opadowej w miejsca czasowej retencji.
O trawnikach i technologii zielonych dachów
Odpowiednie nawadnianie, czyli podlewanie trawników, to jeden z najważniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak często powinno się podlewać swój trawnik, żeby zapewnić mu właściwe warunki do wzrostu i do dalszego rozwoju? W jaki sposób najlepiej jest nawadniać swój trawnik? Na te i inne pytania na temat podlewania trawników odpowiadamy w naszym dzisiejszym wpisie na blogu Green Flor.
Właściwa pielęgnacja trawnika ma na celu sprawienie, że będzie on się charakteryzował dużą wytrzymałością i odpornością na trudne warunki atmosferyczne, będzie gęsty i ciemnozielony. Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych trawników jest ich nawożenie. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładnie tłumaczymy, czym powinno się nawozić trawniki oraz jak często powinno się wykonywać takie zabiegi.
Ekstensywne systemy zielonych dachów są coraz częściej umieszczane na miejskich budynkach mieszkalnych, obiektach biurowych oraz na domach jednorodzinnych. Ich stosowanie przynosi bardzo dużo korzyści: ma pozytywny wpływ na estetykę budynku, chroni i przedłuża żywotność poszycia dachowego, stwarza doskonałą izolację termiczną budynku oraz oczyszcza powietrze. Takie korzyści są możliwe do osiągnięcia dzięki odpowiedniej budowie ekstensywnych systemów zielonych dachów. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, z jakich warstw składa się każdy wykonywany w Green Flor system zielonego dachu.
Zielone dachy są coraz częściej wybierane przez inwestorów, jako sposób zwiększenia ilości zieleni w miastach. Istnieją dwa podstawowe rodzaje dachów zielonych: systemy ekstensywne i systemy intensywne. Green Flor specjalizuje się w tworzeniu ekstensywnych systemów zielonych dachów, które są po prostu znacznie bardziej uniwersalne. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej porównujemy oba rodzaje systemów zielonych dachów i wskazujemy, dlaczego planując taką inwestycję lepiej jest wybrać system ekstensywny.
Większość osób decyduje się na założenie trawnika wiosną. Według ogrodników lepszym terminem jest jednak jesień i to właśnie wtedy jest największa szansa na dobre przyjęcie się trawy, zwłaszcza jeśli mamy zamiar ułożyć trawnik z rolki. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej tłumaczymy, dlaczego jesień jest tak dobrym okresem na założenie trawnika, dlaczego lepiej w tym celu sprawdza się trawa z rolki niż trawa z siewu oraz jak należy przygotować podłożę przed ułożeniem trawnika z rolki.
Każdy właściciel ogrodu wie, jak ważna jest właściwa pielęgnacja trawników. Jednym z podstawowych zabiegów, którymi możemy wpływać na to, jak nasz trawnik rośnie oraz zapobiegać powstawaniu różnego typu chorób, jest zabieg aeracji, czyli napowietrzanie trawników. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, w jakim celu przeprowadza się zabiegi aeracji oraz jakie są rodzaje tej metody pielęgnacji.
Zakończenie zimy i rozpoczęcie sezonu wiosennego to bardzo intensywny czas dla właścicieli ogrodów. Jednym z najważniejszych zadań, jakie przed nimi teraz stoją, to właściwe przygotowanie zieleni do sezonu wiosennego i zapewnienie im optymalnych warunków do rozwoju i do wzrostu. Dotyczy to oczywiście także trawników. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu Green Flor dokładnie opisujemy, w jaki sposób należy przygotować trawnik po zimie i opisujemy wszystkie niezbędne do wykonania zabiegi i elementy, które sprawią, że trawnik szybko odzyska po zimie swój wcześniejszy blask.
Każdy właściciel domu jednorodzinnego z ogrodem marzy o tym, żeby mieć w nim piękny i zadbany trawnik. Żeby to jednak było możliwe konieczne jest nie tylko wybranie odpowiedniej trawy w rolce lub najlepszych mieszanek trawy w nasionach, ale także później systematyczna pielęgnacja trawnika. Bez niej bowiem, trawnik może być narażony na wiele niebezpieczeństw, także na różnego rodzaju choroby. W dzisiejszym wpisie na blogu tłumaczymy, jakie są najczęściej występujące choroby trawników, jak je rozpoznać oraz w jaki sposób można zapobiegać ich powstawaniu.
Trawa jest narażona na wiele chorób wywoływanych przez grzyby. Na zainfekowanie podatne są przede wszystkim trawniki intensywnie koszone i nawożone. Jedną z często pojawiających się chorób jest zgorzel podstawy źdźbła traw. Co jest jej przyczyną, jakie są jej objawy, jak ją zwalczać i jej zapobiegać?